Šport
četrtek, 14. november 2013

Košarkarji otvorili ligaško sezono UP

4. novembra 2013 so se v Srednji tehnični šoli Koper odvijale prve tekme univerzitetne lige UP. Začeli smo s košarkarskimi tekmami in sicer sta prvi dve tekmi potekali med fakultetama FAMINIT in FHŠ ter FTŠ -Turistico ter FPP.

FAMNIT : FHŠ 49:47

Prva tekma, torej med Famnit-om in FHŠ, je bila vsekakor bolj razgreta in napeta. Vsaj konec je bil totalno razburljiv, z igralci na nogah. Famnit-ovci so namreč vodili skozi celotno tekmo in konec tretje četrtine so FHŠ-jevci zaostajali za 13 točk (41:28). V zadnji četrtini so se študentje FHŠ-ja prebudili in zaigrali vidno bolj zbrano in uigrano. V zadnji minuti tekme, natančno 4 sekunde pred koncem, je igralec FHŠ-ja s številko 42, Tine Rutar, zadel za tri točke in s tem izenačil tekmo. Košarkaši Famnit-a se seveda niso tako zlahka predali in v zadnji sekundi tekme zadeli za dve točki (Domen Čefarin) in tako odločili tekmo, katere končni rezultat je bil 49:47 za košarkaše ekipe Famnit-a.

Marko Ugrin iz ekipe FHŠ je tekmo komentiral takole: “Čestitke nasprotniku. Mislim, da je danes na koncu dejansko odločala sreča. Glede na to, kako so začeli, smo mi še dobro odigrali tole zadnjo četrtino in se vrnili po rezultatu 41:28.” Trojko na koncu tekme in 2 odločilni točki nasprotnikov pripisuje tako sreči kot znanju in seveda upa, da bo naslednjič sreča na njihovi strani.

TURISTICA : FPP 53:47

Druga tekma prvega kroga med Turistico in FPP je potekala v precej bolj sproščenem duhu. Košarkaši Turistice so držali vodstvo od vsega začetka. In čeprav so FPP-jevci v drugi četrtini tekme Turistici zadali le 6 točk, se niso predali do zadnje minute. Kljub dobri igri posameznikov, niso uspeli dohiteti razigranih nasprotnikov. Končni rezultat tekme je bil 53:47 v korist Turistice.

Kapetan FPP, Uroš Kveder, pa je na tekmo podal tale komentar: “Dobro smo igrali, dobro smo se borili, vendar so nas prekašali. Imeli so višino, mi smo bili majhni in naredili smo preveč napak. To je odločilo tekmo.”