Šport
četrtek, 14. november 2013

Igralci futsala odigrali prve tekme

V ponedeljek, 11. novembra 2013 so se v Srednji tehnični šoli Koper odvijale prve tri tekme Univerzitetne lige v futsalu.

FM : TUR      0:5

Prvo tekmo, ki naj bi potekala med ekipo Fakultete za management in ekipo Turistike veterani so z rezultatom 0:5 dobili študentje TUR V, saj se njihovi nasprotniki niso udeležili srečanja ter tako avtomatsko predali tekmo. Igralec TUR V Peter Flego je neudeležbo nasprotnikov komentiral kratko in jedrnato: “Ustrašili so se “stare garde”.

PEF : FPP    1:2

Pred začetkom druge tekme, ki je potekala med študenti PEF-a in FPP-ja, so se na tribunah začeli vrstiti navijači, ki so poskrbeli za boljše vzdušje v dvorani in za podporo obeh ekip. Študentje PEF-a so dali prvi gol v 8. minuti in tako povedli proti študentom FPP-ja z rezultatom 1:0. Za gol je bil zaslužen igralec s številko 10, Blaž Volarič. Študentje FPP-ja so ostali zbrani in izid izenačili. V zadnji minuti 2. polčasa, pa so študentje FPP-ja izvajali prosti strel. Tekma se je končala z avtogolom PEF-a in tako so FPP-jevci z rezultatom 1:2 zabeležili prvo letošnjo zmago. Tekma je potekala sproščeno in v pravem navijaškem vzdušju.

Kapetan FPP-ja Regojevič Darko je po tekmi dejal:“Tekma je bila dobra. Na začetku so bili nasprotniki močnejši, vendar kasneje smo se tudi mi zbrali in na koncu povedli. Kdor je srčen in vztraja, na koncu tudi zmaga. Tako je bila na koncu zaslužena zmaga FPP-ja”.

TUR : FVZ     10:2

Tudi pred začetkom tretje tekme je bilo na tribunah moč čutiti pravo navijaško vzdušje, ki se je iz minute v minuto le še stopnjevalo. Tokrat se je zbralo veliko navijačev Turistike in FVZ-ja. Da je bila podpora igralcem res dobra, so poskrbeli še z zanimivimi navijaškimi rekviziti. Po pričetku tekme so študentje TUR, natančneje igralec s številko 9, Tim Vodeb zadeli prvi gol in povedli z rezultatom 1:0. Študentje TUR so igrali zelo zbrano in suvereno, zato študentom FVZ-ja v prvem polčasu, ki se je končal z izidom 5:0, niso pustili do nobenega gola. Po pričetku drugega polčasa je igralec FVZ-ja, Matic Časar zadel prvi gol, katerega so se zelo razveselili tako igralci njihove ekipe, kot tudi njihovi navijači. Študentom FVZ-ja je uspelo dati še en gol v 14. minuti 2. polčasa, za katerega je bil zaslužen Tilen Peternel.  Proti koncu 2. polčasa je bila tekma že odločena in ekipa Turistike je že slavila svojo prvo zmago. Ravno tako so bili na nogah tudi njihovi navijači. Tekme se je končala z rezultatom 10:2 v korist Turistike.

Špenko Anže iz ekipe Turistike je dogajanje skozi tekmo komentiral takole:” Na začetku smo potrebovali, da smo se razigrali, po prvem golu pa nam je igra stekla. Zelo smo se sprostili in tako dali 6 zaporednih golov. Nato pa nam je koncentracija malo popustila in smo dobili gol, vendar to ni  odločalo o poteku tekme. Tako smo tekmo srečno pripeljali do konca”.