Šport
torek, 31. marec 2015

Zaključek ligaških tekmovanj UP

Ligaška tekmovanja Univerze na Primorskem (UP) so dosegla svoj vrhunec. Včeraj, 30. marca 2015, so se med seboj za naslov prvaka UP pomerile le še najboljše ekipe, ki so se vse od meseca novembra borile za ta laskavi naslov. Na samem začetku jih je bilo kar 21, najboljše tri ekipe, ki so zastopale svoje fakultete, pa so postale FAMNIT v odbojki in košarki ter PEF v futsalu. Čestitke vsem tekmovalcem!

V študijskem letu 2014/2015 je Univerzitetna športna zveza Primorske organizirala ligaška tekmovanja v odbojki, košarki in futsalu, na katere se je prijavilo 21 ekip iz vseh članic UP ter Fakultete za pomorstvo in promet, ki jo, kljub temu, da spada pod okrilje Univerze v Ljubljani, z veseljem sprejmejo medse. 5 košarkarskih, 6 odbojkarskih in kar 10 futsal ekip je svoje znanje preizkušalo vsak ponedeljek in izjemoma tudi četrtek vse od novembra lani.

V odbojki, ki je potekala z mešano zasedbo so se na finalni tekmi srečali študentje in študentke Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT) in študentje ter študentke Fakultete za turistične študije (TURISTICA). Po dveh nizih sta bili ekipi izenačeni na 1:1, saj sta se oba končala s popolnoma identičnim rezultatom 21:25, enkrat v korist ene drugič pa druge ekipe. Sledil je tretji niz, v katerem se ekipi nikakor nista mogli oddaljiti ena od druge. Vse do rezultata 7:7 se je tehtnica nagibala sedaj v eno in že nato v drugo smer. A od tu naprej se je ekipa FAMNIT zbrala in z silovitim napadom končala tekmo z rezultatom 9:15 in tako postala univerzitetni prvak UP v odbojki. Tretje mesto je osvojila ravno tako ekipa, ki je prihajala iz FAMNIT-a.

V košarki so se za naslov univerzitetnega prvaka UP spopadli ekipa Fakultete za management (FM) in ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT), ki se je tako borila že za drugi laskavi naslov univerzitetnih prvakov, po zmagi v odbojki. Igralci FM so odlično odprli finalno tekmo, ki pa se je od tega trenutka dalje odločno prevesila na drugo stran in že po koncu prve četrtine je bil rezultat 13:21 za ekipo Famnit. Rezultat je vse do konca tekme le še naraščal in na koncu tekme se je z rezultatom 40:66 naslova univerzitetnega prvaka UP v košarki veselila ekipa FAMNIT, ki je tudi na priznanje nasprotnika bila boljši nasprotnik skozi celotno tekmo in je zasluženo slavila. Tretje mesto so osvojili študentje iz Fakultete za turistične študije iz Portoroža.

Sledil je vrhunec večera, kot smo lahko kasneje videli, saj se je na finalu futsal tekme zbralo ogromno število navijačev, ki so prišli po večini navijati za ekipo Pedagoške fakultete iz Kopra (PEF) nekateri pa tudi za nasprotno ekipo iz Fakultete za management (FM). Poslastica za navdušence futsala je bila prihranjena za čisti konec, saj sta se ekipi vseh 40 minut tekme dobesedno borili kot levi. Kljub hitremu vodstvu ekipe FM z 2:0 se igralci PEF niso vdali in so pred koncem polčasa izenačili na 2:2. A kaj, ko je hitro za tem zopet sledil hladen tuš in ekipa FM je zopet prešla v vodstvo. Vse do konca tekme so se potem jalovi poskusi PEF izkazali za neuspešne in izgledalo je že skorajda nemogoče, da se bi zgodilo kaj takega, kot se dejansko je. PEF je z dvema odličnima zadetkoma v izdihljajih tekme povedel in tako tudi postal univerzitetni prvak UP, ter tako Pedagoški fakulteti prinesel svoj trenutek športne slave. Tretje mesto je osvojila ekipa Fakultete za pomorstvo in promet iz Portoroža.

Ligaška tekmovanja so se s tem zaključila in študentje so v znak spoštovanja in odličnega dela prejeli še medalje in pokale, ki bodo v bodočem letu krasili police vseh fakultet, ki so si omenjene lovorike tudi zaslužile. Vsi prvaki univerzitetnih ligaških tekmovanj pa se bodo 3. junija borili še na državnem univerzitetnem prvenstvu, kjer bodo zastopali ˝barve˝ UP, ki bo med 20. in 27. junijem letos gostila tudi 13. Evropsko univerzitetno košarkarsko prvenstvo!