Šport
četrtek, 09. januar 2014

˝Turisti˝ povečali prednost

V ponedeljek, 6. januarja bi morale biti po krajšem prazničnem premoru, na Srednji tehnični šoli Koper odigrane tri tekme 4. kroga Univerzitetne futsal lige. Vendar pa je bila odigrana samo ena, saj se določene ekipe tekmovanja niso udeležile. Nove točke so tako usvojile ekipe TUR, PEF in TUR V.

FHŠ : TUR   (1:7)

Po ogrevanju, natančneje ob 20:00 se je zaslišal sodnikov pisk in tekma se je pričela. Naj povemo, da je bilo srečanje zelo zanimivo, saj sta se srečali ekipi lanskoletnih zmagovalcev in drugouvrščenih. Fantje iz FHŠ-ja so začetek 1. polčasa zelo dobro odigrali in v 4. minuti uspeli povesti z rezultatom 1:0. Nasprotnikovo mrežo je zatresel Gregor Mikac. Igra se je nadaljevala in v 8. minuti je prišlo do izenačenja 1:1. Za zadetek je bil zaslužen  igralec TUR s številko 13, Mitja Kumprej.  Do konca 1. polčasa smo videli še 3 gole v korist ekipe TUR, katere je kot za stavo zadel igralec s številko 3, Patrik Zoretič. Rezultat po 1. polčasu je bil 1:4 v korist fantov iz TUR. Srečanje se je nadaljevalo in v 5. minuti 2. polčasa je ekipa TUR z novim zadetkom povišala rezultat na 1:5. Fantje iz ekipe TUR so bili tako ponosni na svoje soigralce, da so si v zahvalo poljubljali kopačke. Tekma se je končala z izjemno visoko razliko in zmago TUR, torej 1:7.

Dejan Šegan, kapetan FHŠ-ja je po tekmi povedal nekaj besed: “Naj uporabim stavek, ki ga je izrekel naš največji genij v nogometu; ta noč ni bila naš večer. Vsaka čast nasprotniku, igrali smo kot kokoši brez glave. “

FM : PEF   (0:5)

Ob 21:00 bi morali spremljati tekmo med ekipama FM in PEF. Vendar se igralci FM niso udeležili tekme, tako je nasprotnik avtomatsko zmagal z rezultatom 0:5. Ker je to že druga tekma katere se igralci FM-ja niso udeležili, obstaja možnost, da bodo avtomatsko diskvalificirani iz tekmovanja.

TUR V : FVZ  (5:0)

Tudi ob 22:00 v dvorani ni bilo slišati sodnikovega piska za začetek tekme, saj se igralci FVZ-ja prav tako niso udeležili srečanja. Tako je zmagala pripadla fantom TUR V, z rezultatom 5:0.