Šport
sreda, 12. november 2014

Odbojkarji krenili v boj za prvaka

V ponedeljek, 10. novembra 2014, so bile v telovadnici Srednje tehniške šole v Kopru odigrane prve tekme Univerzitetne odbojkarske lige UP. Prve letošnje točke so si priborile ekipe FVZ-ja, PEF-a in Turistice.

FVZ : FPP 2:0 (25:14; 25:11)

Prva tekma je potekala med ekipama FVZ-ja in FPP-ja. Po pisku sodnice se je igra začela in prva točka je pripadla igralcem FPP-ja. Vendar so nasprotniki rezultat zelo hitro izenačil na 1:1. Sprva je vse kazalo, da bo FPP uspel pobegniti, ampak FVZ se nikakor ni predal. Kmalu so povedli z razliko 12:6. Pokazali so požrtvovalnost, zato smo lahko večkrat videli padce in drsanje po parketu. 1. niz se je zaključil z rezultatom 25:14 v korist ekipe FVZ. V drugem nizu je s 6:0 povedel FVZ. Nato pa je ekipa FPP-ja dobila prvo točko za rezultat 6:1. Igra je potekala umirjeno, proti koncu pa je bilo čutiti kako napetost med igralci narašča, saj je FPP želel uloviti nasprotnika. Žal jim to ni uspelo in tudi drugi niz se je zaključil z rezultatom 25:11 v korist FVZ. Tako se je tekma končala po dveh nizih in dobili smo prvega zmagovalca, ekipo FVZ-ja.

PEF : FAMNIT 1 2:1 (19:25; 25:12; 15:11)

Kot drugi so na igrišče stopili igralci PEF-a in FAMNIT-a 1. V samem začetku je prva točka pripadla PEF-u. Sledilo je izenačenje na 2:2. Igra je bila zelo napeta, saj so se točke med obema ekipama kar nekaj časa izmenjevale. Kasneje je povedel FAMNIT 1 z razliko treh točk (5:8) vendar se ekipa PEF-a nikakor ni predala in igra se je razživela. Pedagogi so pokazali skupinsko povezanost in timski duh, saj so se po spodbudnih besedah kapetanke borili za vsako točko. S takšno igro so se uspeli približati ekipi FAMNIT-a 1 na razliko ene točke (13:14). Prvi niz se je tako končal v prid FAMNIT-a, z rezultatom 19:25. V nadaljevanju tekme je prva točka pripadla PEF-ovcem, kateri so kasneje povedli z 9:2. Tudi v nadaljevanju se PEF ni predal in je uspel obdržati visoko prednost (14:5). Končni rezultat drugega niza je bil 25:12 za PEF. Zaradi izenačenosti ekip in napete igre smo nestrpno pričakovali kaj nam bodo igralci pokazali v tretjem odločilnem nizu. Zadnji niz so bolje začeli igralci PEF-a in povedli z rezultatom 4:0. Famnitovci se kljub temu niso predali in priča smo bili napeti igri in izmenjavi točk na obeh straneh. Kljub borbeni igri FAMNITA, so igralci PEF-a ostali zbrani in uspeli zadržati prednosti, ki so si jo priborili na začetku niza ter tako zabeležili prvo letošnjo zmago.

TUR : FAMNIT 2  2:1 (25:16; 23:25; 15:4)

Zadnji sta tokrat na igrišče stopili ekipi Turistice in Famnita 2. V začetku prvega niza je povedla ekipa Turistice, sledilo pa je takojšnje izenačenje nasprotnika na 1:1. V nadaljevanju so se točke med ekipama izmenjavale. Kljub vsemu pa so imeli v prvem nizu pokazali več znanja igralci Turistice, saj so zmagali z razliko devetih točk (25:16). Sledilo je nadaljevanje igre in drugi niz, kjer je Famnit 2 uspel uloviti nasprotnika in je s kar precejšnjo razliko tudi povedel. A Turisti se niso predali, zato so z borbeno igro in z nekaj zaporednimi točkami ulovili nasprotnike ter rezultat izenačili na 22:22. Ob koncu drugega niza je imel več športne sreče Famnit 2, saj so zmagali z rezultatom 23:25. V tretjem nizu je povedla Turistica s 4:0, ki je uspela vodstvo obdržati do konca tekme, kjer je bil rezultat 15:4. Tako smo dobili končnega zmagovalca tekme. To je bila ekipa Turistike, ki je  nasprotnika premagala z 2:1.

Igralci in igralke letošnje Univerzitetne odbojkarske lige Univerze na Primorskem so nam prikazali napeto in borbeno igro, tako da že nestrpno pričakujemo nove tekme, ki se bodo odvijale v ponedeljek 1.  decembra 2014. Pridruži se nam tudi ti in navijaj za svoje favorite.

Zapisala: Valentina Baznik