Šport
četrtek, 06. november 2014

Nogometaši otvorili ligaška tekmovanja 2014/2015

V ponedeljek, 3. novembra 2014, smo v dvorani STŠ Koper otvorili sezono ligaških tekmovanj. Prvi dan tekmovanj so se študentje pomerili v futsalu. V dvorani je bilo prav super vzdušje, ponovna druženja, ki nas bodo združevala v tekmovanjih enkrat do dvakrat tedensko so na obraz prinesla dobro voljo. V okviru UFL je letos prijavljenih kar 10 ekip, med katerimi je poleg lanskih tekmovalcev tudi ogromno novih obrazov. Vsekakor do najboljše ekipe ne bo tako zlahka priti.

Igralci UFL so prikazali bojevito igro, saj je sodnik podelil kar sedem rumenih kartonov. Prvi rumeni karton v letošnji UFL ligi je prejel igralec PEF-a Marko Curk v 36 minuti igre. Na drugi tekmi večera so igralci FHŠ-ja prejeli 2 rumena kartona, in sicer je oba prejel Tvaž Toškan. V ekipi FPP1 sta rumeni karton prejela Jan Juvančič in Nebojša Zelinčevič. Na zadnji tekmi večera, je sodnik podelil še 2 rumena kartona, in sicer sta ju prejala igralca ekipe FPP2, Peršič Anej in Grlj Marko. V nadaljevanju sledi kratek povzetek včerajšnjih tekem.

PEF : FM2 (4:6)

Ob prvem sodnikovem žvižgu so se nasmehi razblinili, saj se je bilo treba skoncentrirati in igrati na zmago. Prvo tekmo sta odigrali ekipi PEF in FM2 (študentje FM imajo letos kar dve ekipi). Že v drugi minuti so FM2 povedli z 0:1. Tudi njihov vratar se je v prvih minutah tekme nekajkrat odlično izkazal in ubranil 2 strela na gol. V 25. minuti tekme so FM2 ponovno zadeli. Žoga je bila večino časa v posesti študentov FM2, ki so bili tudi občutno številčnejši, saj jih je bilo na klopi dvakrat toliko, kot ekipe PEF-a. V 29. minuti tekme je Trubačev Andrej zabil gol za 0:3 in že v naslednji uigrani akciji so FM2 ponovno zabili za 0:4. V 32. minuti so se nogometaši PEF-a končno prebudili in zabili svoj prvi gol (David Hrovat).  Sledil mu je zadetek Živca (PEF) za 2:4. Številčno močnejši in očitno bolj uigrani FM2 so takoj odgovorili z zadetkom za 2:5 in ob ponovni neprevidnosti PEF-a že v naslednjem napadu zabili tudi šesti gol za rezultat 2:6. V 36. minuti so se ponovno prebudili PEF-ovci in zabili svoj tretji zadetek (Živec; 3:6), ki mu je zadnjo minuto tekme sledil še eden za končni izid 4:6. Ogledali smo si dobro tekmo in če bodo PEF še okrepili ekipo in bili bolj uigrani, lahko ponovno postanejo strah in trepet za nasprotnike.

FHŠ : FPP1  (2:7)

Druga tekma je potekala med ekipama FHŠ in FPP1 . S prvim zadetkom v 4. minuti so povedeli nogometaš ekipe FPP1 (Durakovič) in že v naslednji minuti je rezultat nadgradil njegov soigralec  Zelinčevič za 0:2 za FPP1. V 8. minuti tekme je ekipi FPP1 pripadel prosti strel, ki ga je po podaji odlično zaključil Aron Čauševič in tako zabil za 0:3. V 11. minuti so se razjezili FHŠ-jevci in z Mikcem spremenili rezultat na semaforju v 1:3. Kapetan Saša Barna jim je takoj odgovoril z naslednjim zadetkom (1:4). FHŠ-jevce je to le dodatno spodbudilo in borili so se naprej. Obe ekipi sta igrali zelo energično in zavzeto, prav tako je na tribuni bila precejšnja podpora obema ekipama. 3 minute pred koncem prvega polčasa je padel gol za FHŠ in tako se je po koncu prvega polčasa na semaforju svetil rezultat 2:4 za FPP1.

Obe ekipi sta tudi v drugi polčas stopili precej borbeno in odločno. V drugem polčasu nismo videli nobenega precejšnjega napredka FHŠ-ja, so pa nogometaši FPP1 precej uigrano zabili še 2 zadetka. 2 minuti pred koncem je za končni izid tekme poskrbel Mikac z avtogolom in tako so se nogometaši FPP1 veselili visoke zmage 2:7.

FENIKS : FPP2 (6:1)

Zadnja tekma prvega dne UFL je potekala med ekipama Feniks (študentje Aplikativne kineziologije, Famnit) in druge ekipe FPP (FPP2). Prvih 10 minut tekme nas nogometaši niso presenetili z nobeno uigrano akcijo ali golom. Nato pa je prvi gol le zabil Anže Ostanek in tako ekipo Feniksa popeljal do prvega vodstva na tekmi z 1:0.  Zaradi prekrška so v 16. minuti nogometaši Feniksa prišli do prostega strela in zadeli za 2:0. V naslednjem napadu je tudi ekipi FPP2 zaradi že dodeljenih štirih akumulativnih prekrškov pripadel prosti strel, ki pa so ga zapravili in tako sta ekipi na odmor odšli z izidom 2:0.

Tudi drugi polčas so imeli v rokah, ali bolje rečeno v nogah, nogometaši Feniks-a, ki so v 23. minuti tekme zabili za 3:0. Sledila sta dva zaporedna gola ekipe iz Famnita (5:0), nato pa so v 29. minuti prvič na tekmi odgovorili FPP2 z golom za rezultat 5:1. Igralci ekipe Feniks so zabili še 6. gol in tako postavili končni izid tekme 6:1. Oboji igralci so igrali precej borbeno in zavzeto, vendar je tudi vratar Feniksa (Žišt) precej prispeval h končnemu rezultatu tekme.

Sprašujemo se, ali je povezava imena ekipe Famnit-a zgolj naključna ali pa bo letos Feniks vstal iz pepela in popeljal ekipo na sam vrh. Vsekakor je po prvi tekmi več kot prehitro soditi, sploh ob tolikšnem številu prijavljenih ekip, napovedovati takšne izide. Pa vendar… ;)