Šport
sreda, 19. november 2014

Košarkarji prikazali bojevito in uigrano igro

V ponedeljek, 17. novembra 2014 so prvič v letošnji sezoni na parket stopili tudi košarkarji Univerzitetne lige. Prvi zmagi sta zabeležili ekipa FPP-ja in ekipa FAMNITA.

FM : FPP (54:73)

Na prvi tekmi so se pomerili študentje FM in FPP. Čeprav je bilo FM-jevcev številčno manj, lahko rečemo, da se letos obetajo spremembe. Namreč v obeh oz. prav v vseh ekipah je zaznati nova imena in obraze. Prva tekma se je začela precej borbeno, vendar so FPP-jevci narekovali tempo in ekipa FM jih je dokaj uigrano sledila. Prva četrtina se je končala z rezultatom 9:19. Lahko bi rekli, da so se košarkaši FM-ja v drugi četrtini malo prebudili vendar se kljub nekaj zadetimi meti za tri točke in ukradenimi žogami, niso uspeli popolnoma izenačiti s številčno močnejšimi FPP-jevci. Rezultat ob polčasu je na semaforju kazal 23:34. Utrujeni FM-jevci so v drugem polčasu naredili precej nepotrebnih napak in rezultat na semaforju se je vztrajno višal v prid ekipi FPP.  V 6. minuti tretje četrtine je bil nad Urošem Kvedrom izveden športi prekršek, ki ga je kaznoval z enim zadetim košem. Istočasno v zadnji četrtini je ponovno igralec FM-ja napravil športno in tehnično napako, kar je izkušeni Kveder s tremi prostimi meti ponovno kaznoval in rezultat na koncu tekme je tokrat zasluženo pripadel ekipi FPP (54:73).

Marko iz ekipe FPP je bil po koncu tekme redkobeseden : “Tekma je bila napeta do druge četrtine. Sami smo hitro naredili veliko prednost in jo držali do konca tekme.”

FHŠ : FAMNIT (48:57)

Kot drugi sta včeraj na parketu odigrali tekmo tudi ekipi FHŠ-ja in FAMNITA.V ekipi Famnita smo lahko videli precej novih obrazov, kar pomeni, da se je njihova postava v letošnjem ligaškem tekmovanju precej spremenila. Fantje so stopili na parket in prva četrtina se je pričela. Takoj smo videli koš, ki je ekipo Famnita povedel v vodstvo za rezultat 0:3. Igra je bila že v samem začetku napeta. V 5. minuti je Famnit z natančno in suvereno igro povedel s kar precejšnjo razliko 4:12. Po 8. minutah se je prva četrtina končala z rezultatom 8:22 v prid Famnita. V drugi četrtini je žoga najprej pripadla fantom iz ekipe FHŠ in tako so dobili tudi 2 novi točki za rezultat 10:22. V nadaljevanju se je igra še bolj razživela, saj so bili igralci na obeh straneh zelo razigrani. Ob koncu druge četrtine so fantje na kratek premor odšli z rezultatom 25:32 v korist Famnita. V 4. minuti tretje četrtine je bila razlika v koših med obema ekipama 10 točk (27:37). Vendar lahko smo opazili, da fantje postajajo vse bolj požrtvovalni in si želijo žogo čim večkrat spraviti v nasprotnikov koš. FHŠ se je uspel približati Famnitu na majhno razliko  3 točk (38:41), a kasneje se je Famnit z metom za 3 točke zopet malo bolj oddaljil. Ob koncu te četrtine je bil rezultat 39:44 v korist Famnita. V zadnji četrtini je bilo še posebej čutiti popolnoma drugačno vzdušje. Igra je postajala vse bolj živahna in napeta. Fantje obeh ekip so se zavedali, da je to zadnjih 8. minut, ki jih lahko popelje do prve zmage. Tako se je tekma po štirih četrtinah končala z zmago Famnita in rezultatom 48:57.

Obe ekipi sta se borili do konca, športna sreča, brez katere na nobeni tekme ne gre,  pa je vendarle odločala o zmagovalcu.

Zapislali: Mojca Volavšek in Valentina Baznik