Šport
ponedeljek, 09. december 2013

Košarkarji odigrali 3. krog UKL

2. decembra, sta se v telovadnici STŠ odigrali novi tekmi Univerzitetne košarkarske lige. Prva tekma je potekala med ekipama FHŠ-ja in GEPŠ-a (ekipa srednješolcev, ki enakovredno sodeluje v UKL). Drugo tekmo pa so odigrali košarkaši FM-ja in FPP-ja.

FHŠ : GEPŠ (57 : 50)

Tekma se je začela z zamudo, saj so košarkaši ekipe GEPŠ-a čakali, da se pojavi dovolj članov za postavo, da se bo tekma lahko odigrala. Čeprav je mlada ekipa srednješolcev ves čas igrala z isto ekipo petih mladih mož (le toliko se jih je namreč udeležilo tekme), so ves čas sledili tempu uigranih košarkašev FHŠ-ja, ki so imeli na klopi 4 menjave in prvo četrtino končali celo z vodstvom 15:13 (za GEPŠ). Na koncu druge in tretje četrtine so dijaki zaostajali le za 2 in 3 točke. Do konca tekme se seveda niso predali in kljub poškodbi enega izmed njihovih igralcev končali igro le s štirimi igralci na igrišču. Končni rezultat je bil 57:50 v prid FHŠ-jevcev, a kdo ve, kakšen bi bil končni izid tekme, če bi GEPŠ končal v polni postavi ali morda s kakšno menjavo na klopi!? Mladih košarkašev vsekakor ne gre podcenjevati.

Izjavo tekme je podal Luka Cvetičanin, dijak ekipe GEPŠ: “Prvi dve četrtini smo se odlično odrezali. Na koncu smo odigrali le s 4 igralci, kar je bilo malce težje, pa vendar nasprotniki niso uspeli priti do tako velike razlike. Tekma je bila dobra.”

FM : FPP (80 : 54)
Vse štiri četrine so suvereno vodili košarkaši FM-ja, ki so si očitno zelo želeli zmage nad FPP. tekma je bila precej bolj vročekrvna kot prejšnja, kar se je kazalo tudi v osebnih napakah igralcev; po en igralec iz vsake ekipe (Boštjan Benčina iz ekipe FM-ja in Uroš Kveder  iz ekipe FPP-ja) je moral tudi predčasno končati igro zaradi 5 osebnih napak.

Samir Čeman pa je na koncu tekmo komentiral takole: “ Zaslužena zmaga. Dobro smo se borili, danes smo bili zelo požrtvovalni in smo šli na vse ali nič, kar se nam je na koncu tudi obrestovalo. Čestitke tudi nasprotniku za borbeno igro”.